Wednesday, 23 October 2013

Pre-Belgia

Kätte on jõudnud see aeg, kui asi on kohe-kohe kohal. Kõigest kolm päeva jäänud. Kümme eestlast astuvad koos lennukile, et põrutada Euroopa Parlamendihoonesse, et teha tööd.
Kui aus olla, tundub mulle küll praegu, et hetkel teen ma rohkem tööd ning näen vaeva kui seal. See oleks hea, sest saaksin seal puhata, nautida ja õppida nende kultuuri lühikese nädalaga. Asju on palju, mida kaasa võtta ja mida lugeda/õppida. Kuid tugeva confidence boost'i sain ma juba European Youth Parliamendil ( EYP edasipidi) kätte. 18. oktoobrist 22. oktoobrini kestnud üritus, toimus Jaan Poska Gümnaasiumis. Mina olin ENVI II komisjonsis, mille põhiline eesmärk oli lahendada suitsetamisega kaasnevad probleemid, nende vältimine, eurooplaste tervisliku seisundi parandamine ja kõike muud veel samal ajal mitte pahuksisse minna tubakapoliitikutega. Sõpru kogunes nii Eestist, Lätist, Leedust kui ka Ukrainast. Magada saime vähe, kuna ööd kulusid kõnede kirjutamiseks ja statistika otsimiseks, niiet keskmine unetundide arv oli umbes 4-5 tundi ööpäevas. Kokkuvõttes läks kõik üsna edukalt, kuna öeldi, et jää ootama kutset ka mõnele EuropeanYouth Parliamendile(rahvusvahelisele). 
Ausaltöeldes pole mul grammigi viitsimist pakkida või mõelda sellele. Nimekiri on küll olemas, kuid nii palju on veel vaja osta ja mida pesta. Samuti järgiõppimise nimekiri on pikk. Selle peitsin ruttu ära, et enne Belgiasse minekut masendus ei tuleks. Siiamaani on masendus tekkinud, aga mitte kodutööde pärast. 
On vist veidi imelik, et mida lähemalt Belgia tuleb, seda vähem elevil ma olen, kuid olen kindel, et reede õhtul olen ma selline energiapall, et võimatu on magama minna ning laupäeva hommikul kell 4.50 astun juba rõõmsal näol teiste eestlaste juurde. 

No comments:

Post a Comment