Tuesday, 25 March 2014

Eesti suursaadikul külas

Viimased päevad läksid vägagi kiiresti. Nii kiiresti, et raske on juba sündmusi järjekorda panna, kuna kõik asjad toimusid välgukiirusel. Neljapäeval oli GA'ks (General Assembly ehk peaassamblee) ettevalmistumine, kus tutvustasime kahele teisele komiteele oma resolutsiooni ning nemad tutvustasid oma töid põgusalt meile. Õnneks oli päev ka lühike, saime valmistuda õhtuseks peoks. Pidudest siis nii palju, et need olid pea igal õhtul, ainult erinevate official dinner'te õhtutel neid polnud. Meil oli kaks ametlikku õhtusööki ning kolmanda tekitasime enda komiteega lihtsalt juurde. Esimene õhtusöök oli komitee õhtusöök, kus rääkisime oma kogemustest ning kuidas meile sessioon meeldib/ei meeldi. Teine õhtusöök oli juba väheke tõsisem, kuna see oli delegatsiooni õhtusöök ning see toimus Eesti suursaatkonnas. Mul pole vist elusees ühtegi nii lõbusat ja naljakat õhtut veel olnud. Sellest võib märku anda seegi, kui taksojuht täiesti surmtõsise näoga küsib, kas me oleme narkootikume tarvitanud. See küttis asja veelgi hullemaks kahjuks. :) Suursaatkonnas ajasime Matiga juttu ning sõime meie jaoks spetsiaalselt valmistatud toitu. Huvitav oli kuulata, mis telgitagustes tegelikult toimub. Pärast seda kohtusime Eesti korraaldajatega. Viimane õhtusöök leidis aset terve komiteega.
Sessioon lõppes kahepäevase GA'ga, mis toimus riia loodusteaduste ülikoolis. 14, mis mahutati kahele päevale ära, olid täis tööd ning pühendumist. Meie suureks õnnestumiseks võib lugeda suuruselt teise häälteenamusega resolutsiooni läbiminemine. See oli tõesti hea uudis, sest olime kindlad, et meie resolutsioonist õigesti aru ei saada nign kõik proovivad seda maha teha. Meie õnneks oli meie komitee vastu tehtud vastukõne nii meie teemast mööda, mis kindlustas veelgi enam meie resolutsiooni kindlust ning kõik väärarvamused lükati ümber. Viimased õhtud möödusid pärast pidusi attack speech'de ja kõnede kirjutamisega. Ütleme nii, et kell 2 öösel pole see just eriti mõnus. Sellest võib märku anda isegi see, et jäin oma kõne peale magama. Kojutulemine oli pühapäeva hommikul 8.40. Kõmpisime läbi Riia kesklinna Eesti lipp kõrgel ja seepeale lauldi meile Balti keti laulu. Kurb oli lahkuda, sest sõbrad jäid maha, mugav hotelliteeninud, mis sisaldas toa koristamist, häid ja mitmekesiseid sööke, tööpäevi ja õhtusi väljaskäike.
Eestisse jõudnud oli meil kõigil kergelt peavalu ning uni tuli ka peale.
Pühapäeval sain väljapuhata, et esmaspäeva hommikul kohe Tallinnasse sõita. Läksin intervjuule, mis läks väga aia taha. Aga loodame ikkagi parimat antud olukorrast. Samas kohtusin Itaalia arhidektiga, kes oli Eestis elanud juba 4 aastat. Lisaks kohtusin sõjaväe kindralite salgaga ja tutvusin Tallinna vanalinnaga.
Ühesõnaga oli hea päev ka puhata pärast Riiat ja lihtsalt nautida päeva.
Nüüd, kus kohustusi hakkab vähemaks jääma, pean hakkama SAT'deks õppima. Korralikult ja põhjalikult, et need ikka väga headele tulemustele ära teha.
Nüüd hakkabki tavaline kooliaeg peale. Ausaltöeldes korrutaks oldud aja veel sajaga, et ei peaks reaalsusesse tagasi tulema.
Keep calm and travel!
Rohkem pilte: http://fotoalbum.ee/photos/MariAnnLepp/sets/1408295
Enne kontserdit

Pagaripood

UK, Türgi, Eesti

Aknast vaade tänavale

Meie hotelli hoov

Eestlased :)

Öine Riia vaade

Resolutsioon läks läbi!


No comments:

Post a Comment