Sunday, 16 March 2014

Riga- the capital of culture/Riia- kultuuripealinn

Nüüd oleme lõpuks kohale jõudnud. Aega võttis, asja sai nagu on eestlastel kombeks öelda.
Tempo, mis siin ühiskonnas on, on nii meeletult kiire, kõik tulevad, sagivad, otsivad ning proovivad üle üksteise rääkida. Võimatu! Meie saabusime vara, 10.30 olime Riias, panime asjad hotelli ning läksime kohe linna peale. Ilma kohta võiks öelda, et isegi halb suusailm on parem, kui see, mis meil siin on. Minu ootus, et veedan 10 päeva päiksepaistelises ning rahulikus Riias on pea sama võimatu, kui proovida Keeniast lund leida. Kui välja arvutada, mitut inimest sa keskmiselt tundma õpid päeva jooksul, siis 5-10 inimest poole tunni kohta oleks üpriski tavaline. Pealegi hakkab iga kord peale sama moodi, kõigepealt karjud üle rahvasumma on komitee nime ning kui õnneks läheb ja keegi vastab, siis lähed ja hakkad rääkima ja nii iga kord.
Peab mainima, et see on üpriski tüütu tegevus, sest kui sa hakkad 10. korda pihta enda riigi ja nime ütlemisega, siis lõpuks jääb veidi hullu mulje endast küll.
Päevakava on hetkel veel üsna vaba, kuid see ei tähenda, et korda poleks. Lood on siin sellised, et üksi ei tohi minna näiteks isegi mitte poodi/apteeki, sul peab kaasas olema, kas mingigi delegatsiooni esimees/-naine või läheb organiseerija ise asjadele järele. Isetegevus on siin ikka väga väike. Uurisin samuti, et kas hommikujooksu oleks mul võimalik teha ning see oli kategooriliselt keelatud. Kurb. Pilte saate järgmiste postitustega.

No comments:

Post a Comment