Wednesday, 12 March 2014

Üllatusterohke märts!

Mõnda aega olen saanud rahulikult kulgeda, kuid nüüd hakkavad taaskord uued ning kiiremad tuuled puhuma. Nimelt on siis seekord minek 75. Rahvusvahelisele Euroopa Noorte Parlamendi Sessioonile (EYP IS Riga), mis see aasta toimub Riias. Eestist on seekord minemas 7 inimest, kellest osadega olen ka juba kohtunud. Vanadele lugejate ka väike kergendus- ka seekord, nagu Belgiasse, lähen koos Gerdaga.
Kogu üritus leiab aset vahemikus 15.-23. märts ning kogu selle aja vältel on meil palju erinevaid üritusi alustades teambuilding'ga lõpetades kahepäevase üldkoguga sessiooni lõpus.
Oleme teinud ka ettevalmistusi, nimelt pidime kirjutama essee oma komisjoni teemal tuues välja probleemid ja kolm võimalikku lahendus. See peaks garanteerima, et kasvõi mingisugunegi kodutöö on tehtud. Seekord olen mina online informatsiooni kaitsmise komitees. Neile, kes teemast nii palju ei tea, võin öelda, et MEP ja EYP on natuke erinevad. EYP-l on palju komisjone, Riias on näiteks 14, kui ma ei eksi, kuid MEP-del on neid vähem, jäädes 6-8 juurde. Andmekaitse polnud kindlasti minu esimene valik, kuna pean tunnistama, et mul polnud ei sooja ega külma antud teemast, nüüd rohkem uurides ja lugedes ei tundugi see enam nii hull. Kõige enam oleksin vist tahtnud Eruoopa-Aafrika kaubandussuhete, võimalike uute riikide ( nt: Kataloonia) tekkimise komiteesse või vana hea ja tuntud hariduskomisjoni, kuigi viimane oleks igav juba natuke olnud.
EYP üheks osaks on kindlasti kultuuridega tutvumine, sest kus mujal on sul veel võimalik kõide Euroopa rahvastega kohtuda. Iga riik peab kaasa võtma traditsioonilist sööki ja jooki. Plaan on veel kaasa võtta suur Eesti lipp ning Euroconcert-l esineda. Euroconcert on koht, kus kõik võivad oma andeid väidata või lihtsalt lõbu pärast üles astuda.Eesti delegatsiooniga lähme samuti esinema võttes lauluks "Liivimaa pastoraali".
Ootusärevus on juba sees, tahaks seal koha peal olla ning nautida koolivaheaega. Samuti tuli eile positiivne uudis USA saatkonnalt, mis teatas, et sain teise ehk intervjuu vooru Benjamin Franklini Programmis. Intervjuu toimub kohe päev pärast EYP-lt kojujõudmist.
Nüüd on veel paar programmi jäänud, kuhu kandideerida ning EYP jaosk katsun veelgi põhjalikumat ettevalmistust teha, sest endal on siis kohapeal kergem.
Kõiki, kellel on küsimusi või tahavad rohkem teada, siis kirjutage kas meilile mariannlepp@gmail.com või küsige Facebookis :).
Järgmine postitus juba Riiast!
Päikest

2 comments:

  1. Sa oled lausa haigelt tubli tütarlaps, palju jõudu ka edaspidiseks!!

    ReplyDelete
  2. Suured-suured tänud, Maris, sest et jõudu ja jaksu (, et iga päev 3 h unega üleval püsida) on alati tarvis! :) Ning ega sina oma tublidusega minust just eriti maha ka ei jää :D

    ReplyDelete