Sunday, 19 April 2015

Praha

Minu selle õppeaasta reisigraafikut vaadates imestan, et reisin 2014/2015 rohkem kui viimase kolme aasta jooksul kokku. Nimelt alustasin oktoobris reisi Pariisi koos Lotta ja Alicega, millele järgnes külastus Abu Dhabisse ning nüüd väisasin ühe nädalavahetuse vältel Euroopa üht mõnusamat linna Prahat, otseloomulikult ülikooliga seoses. Järgmine preemiareis leiab aset 5-6. mail Brüsselisse ÜRO simulatsiooni grupiga, kus on üpriski vaba ajakava ning reisihooaja lõpetan lõpureisiga Mehhikosse kui lähen Damarisele külla.
Ma pean mainima enne kui positusega ametlikult alustan, et minus on vallandunud NYU hullus, niiet katsuge mõista mind kui kasutan ainult ülivõrdes sõnavara. Prahasse olin kutsutud ühe vanemaga, kelleks ma loomulikult valisin ema ja reis sai iga hetkega aina südamelähedamaks, sest see äratundmisrõõm, mis mind haaras kohapeal oli paljudele mõistmatu. Nimelt käisin ma 6-aastasena samuti Prahas koos emaga veteranide maailmameistrivõistlustel ning selle ajal jõudsime ka linnas korralikult kolada. Sel korral reisisin koos kahe leedukaga ning nende vanematega ja ühe läti poisi vanematega. Hotell oli esmaklassiline, nii teenindus, toad, söögid kui üleüldiselt interjöör. Enne ametliku ajakava algust otsustasin aega veidi maha võtta ning võtta ühe lõõgastava vanni ning puhata enne kibekiiret nädalavahetuse tipphetke. Laupäeval alustasime küsimuste-vastuste vooruga, uhiuute tutvustavate videote vaatamise ning sõpradega jutu ajamisega. Sellele järgnes õhtusöök restoranis, kus oli veel üks Eesti esindaja Reaalkoolist, et ka oma koolis NYUAD promoda. Õhtul otsustasime tutvuda Praha vanalinna ja ööeluga, mis kulmineerus koosistumisega Iiri pubis vanu 70.-80. klassikuid lauldes. Hommikut alustasime varakult hommikubuffees ning jätkates vanalinna tuuri ja šoppamisega. Nautisime sooja päikselist kevadilma kohvikus ning siis oligi aeg jätta hüvasti ülimalt vastutulelike koolitöötajate ning sõpradega, kellest mõned otsustavad veel NYUAD ja teiste maailma tippülikoolide vahel. Väsitav retk kulmineerub pärast südaööd koduuksest sisseastumisega ja uuele nädalale värskelt motiveeritult vastu astumisega.
Aga järgmine postitus polegi enam nii kaugel, kõigest paar nädalat!
Marriotti jõudmine

NYU Praha akadeemilise keskuse hoone rõdult olev vaade raekoja platsile. Kõik keskusega seotud hooned on paar minuti jalutamise kaugusel.


Lemmik bulvar ja kerge brunch' nautimise koht!


Nautisime viimaseid hetki hotellis elava muusika saatel


No comments:

Post a Comment