Wednesday, 2 December 2015

Kuidas ma Vormelit vaatamas käisin

Ongi kätte jõudnud see aeg Abu Dhabis, mil minu keha jaoks juba külmaks läheb ( loe: hommikuti pean trenni minnes puša peale panema ning enam ilma jakita tundidesse ei taha minnagi). Päeval jäävad kraadid 25 kraadi vahele, õhtul juba 21-22. Niisiis läksin kirjandustundi oma villase pleediga, sest klassikruumid olid nii külmad, et enam ei olnud kasu isegi jakist. Sellepeale avanes klassis mingit moodi diskussioon Eesti kliima kohta, mis kiiresti kulmineerus Eesti rahvameditsiiniga. Vahva oli jutustada naistepunast, pärnaõitestest, sibulaketastest, sinepi- ja pipraplaastritest, viinasokkidest jne. Alguses oldi segaduses, siis küsiti, kas Eesti ikka Euroopa riik on ning lõpuks võeti kogu informatsioon suure hämmeldusega vastu. Samamoodi pakub klassikaaslastele nalja eestlaste 'normaalne'. Viimane asi, mida ma olen avastanud, mis on hakanud huvi pakkuma ( eelkõige juba üsna hea läbisaamise tõttu) on religioon. Teadsin, et see teema varem või hiljem avalikkuse ette tuuakse ning sellega olen suutnud nii mõnegi inimese pooletunnise küsimusterahe alla sattuda.
Vahepeal olen viinud ennast tagasi spordiradade peale ehk siis otsustasin viimasel hetkel registreerida ennast We Run Dubai jooksule, mida Nike erinevates linnades korraldab. Äratus oli hommikul kell 3, et kella neljast Dubai poole minema hakata. Jõudsime kohale ööpimeduses, mis oli iseenesest väga lahe ja siis vaikselt hakkas koit ennast näole andma ning stardipauk kõlaski kell 7 koos päikesetõusuga. Kõige ilusam hommik. 10 kilomeetrit kulges linnatänavaid mööda, mis oli lahe kogemus, sest õiget Dubai-reisi pole jõudnud veel korraldada. Seetõttu läks rada kiiremini, pool aega jälgisin end ümbritsevat ja seda meeletut massi (15 000 osavõtjat).
See aasta otsustasin võtta osa Abu Dhabi aasta suursündmusest- Vormel 1 Grand Prix etapist. Sattusin suhteliselt juhuslikult nägema vabatahtlikuks olemise võimalust, millest otsekohe kinni haarasin, sest sellist võimalust mitu korda ei pakuta. Kuna minu grupiga oli segadus proovi päeval, siis pandi mind uude rühma, alles hiljem sain teada, kui väga mul vedas. Nimelt pandi mind AÜE valitsuse ja VIP salongidesse registreerijaks, kuigi algselt pidin tribüünide juures abis olema. Eelmine aasta oli nendes stardi-/finishipaiga kõrval olevates lounge'des peatunud AÜE sheik ning Will Smith. Lounges maksab näiteks ühele inimesele kolme päeva pilet üle 5000 dollari ja kahe päeva pilet u 4300 dollarit. Seega võib öelda, et mulle anti väga vastutusrikas töö. Kogu elu on mul olnud piisavalt palju õnne, kuid antud segaduse järel saada selline positsioon on täiesti uus kogemus. Samuti saime iga õhtu ka piletid kontserditele, selleaastasteks peaesinejateks olid Enrique Iglesias ja Florence and The Machine ehk võib päris rahule jääda.
Vahepeal on ülikooli teenuste hulka lisandunud ka ilusalong, kus saab kõiki teenuseid alates massaažist lõpetades maniküüri ja juustepikenduste panemisega. Seega pole meie koolis 800-900 õpilase jaoks mitte ainult pood, kohvikud, keemiline puhastus, söögi koju tellimine, vaid ka ilusalong.
Paar päeva tagasi oli koolis 44. UAE aastapäeva tähistamine, mille puhul oli meil esinejad, rahvusvärvides nänni ja infostende jagamaks uue koduriigi tausta. Õhtu oleks tunduvalt vahvam olnud, kui ei oleks samal päeval pidanud järgmise päeva töödeks õppima.
Samuti tuli vahva uudis koolist, sest nad otsustasid rahuldada mu otsuse osta piletid Shanghaist Abu Dhabisse hiljem, et saaksin rohkem päevi Shanghais veeta. Nagu alati, oli ka Hiina viisa kättesaamisega vahva lugu, kuid nagu alati, õnnestub mul kuidagimoodi asi ikkagi lahendada ehk viisal järelkäimine lõppes kohalikus restoranis lõunat süües ja avastades kohaliku toidu võlusid.
Ma ei ole ikka suutnud 100% ära otsustada oma eriala(sid), selle jätangi ma praegu sinnapaika, sest lubasin iseendale, et tegelen selle asjaga oma 10-päevasel koolivaheajal (võrdluseks osade, kuid mitte kõikide, Eesti ülikooliõpilastega, kelle talvevaheaeg ulatub veebruari algusesse lausa kui ma ei eksi).
Tegelikult vaadates juba praegu neid kolme kuud, mis ma siin veetnud olen, võin päris rahule jääda. Kolm nädalat jäänud ja siis olen kahe lennu kaugusel kodust. Sellega seoses oli mul natukene ka piinlik. Nimelt olen katsunud ikka kõige hea ja positiivsega Eestit esindada, KUID päris raske on seda teha, kui pead minema Global Education kontorisse ja ütlema, et palun muutke mu lend ära põhjusel, et lennufirma nimega ESTONIAN Air läks pankrotti ning seda enam ei ole. Ruttu asendati vähemalt kevadised lennud Turkish Airlines'i omadega, kuid jõuluvaheaja piletitega alles tegeletakse, ilmselgelt pole kerge ümber vahetada lennupileteid jõulude ajal taskukohase hinnaga (peaasi, et lend lihtsalt Abu Dhabist oleks, Dubaisse ei jaksaks küll veel sõita).
Eelmises postituses mainisin, kuidas ma piparkooke küpsetama hakkasin, selle põhjuseks oli minu ja Tarmo idee Renele sünnipäevaks jõulumeeleolu luua (ise ikkagi ümbritsetud kõrbega). Piparkookide tegemine, mis minu jaoks on alati põhitegevus on novembris-detsembris olnud, kujunes justnagu Sisyphose tööks, sest kõik võimsad väed pöördusid minu vastu. Kõigepealt kõrbes pool esimesest paaditäiest ära ning siis ei sulanud valge šokolaad, mis pidi glasuuri asendama, ära ja lagunes piparkooke kaunistades hoopistükis ära. Kolm ja pool tundi hiljem olin ma valmis. Arvestades, kui halvasti oli läinud, olin uhke, et midagigi valmis saime ning lõpuks polnud ka lõpptulemus kõige hullem olnud (ma olen vist piisavalt sellele vihjanud, kui halb küpsetaja ma olen).
Olen ühel päeval siinolles lausa vihma saanud, tõsi pigem oli see 3 minutit seenevihma, kuid Araabia jaoks oli see ikkagi vihm, päike tõuseb ka hommikuti hiljem ja loojub varem. Lõpuks on ka talv AÜEsse kohale jõudnud, lihtsalt ilma miinuskraadide, jõulukuusede ja lumeta.

Siis kui päike hakkas tõusma 


Lõpuks olen leidnud linna ühe ilusaima koha, milleks on The Galleria kaubanduskeskuse ümbrus. Kuigi kõik loodus elab vaid tänu kastmissüsteemidele, meeldib mulle selle koha juures inimeste vähesus ja ilus panoraamvaadeSheigi jaoks eraldi ehitatud privaatne vaatlustorn, kust on parim vaade kogu rajale

Yas Viceroy hotell, mis on riigi üks kallimatest ja uhkematest ning selle (Rolexi sildi) alt läheb ringrada läbi. Eesolevate heledate majade (vormelisõitjate tiimimajad) taga laiub privaatkaatrite ala, kus on üks lahedamaid vaateid võistlusrajale. 
No comments:

Post a Comment