Saturday, 12 March 2016

Vihmapühad

Otsustasin kokku korjata kõik vähegi helgemad pead ning viimsegi jõu, et astuda viimast korda vastu Hiina sotsiaalmeediamüürile, mis polnud veel 100% purustatud. Nüüd sai see aga teoks ning nüüdsest on telefon täselt sama normaalne kui Euroopast ostes. Mida sellega tehti? Ei tea ja ei hakanud ma oma nina ka toppima sinna, kuhu see ei kuulu. Tulemus on aga täpselt selline nagu vaja, mitte ühtegi piiri enam, saan ligi Youtube'le ja Google Play'le.
Huvitav näide ka kooli võimalustest. Ajaloo tunniks tahtsin ma üht raamatut, mis mulle väga meeldis ja mida saaks kasutada suurepärase taustmaterjalina essee kirjutamisel. Ainuke jama oli sellega, et raamat on New Yorgis Bobsti raamatukogus (Washington Square). Õnneks on tänu NYU rahvusvahelisele võrgule mul võimalus kõiki raamatuid saada, mida NYU üleüldiselt ostab ( sinna hulka ka kõik andmebaasid nt kunstiteoste kasutamise õigused jne). Paningi tellimuse sisse ning kahe päeva jooksul oli raamat juba Abu Dhabis. Isegi Tartus olles läks mul õige raamatu otsimiseks ja kätte saamiseks kauem aega. Nüüd, teisest maailma otsast, saan aga raamatu kahe päevaga. Mugav! Kusjuures selle eest ei maksa me mitte midagi.
Näiteks ei maksa ka linnasisesed klassireisid, mida mu kirjutamisõppejõule korraldada meeldib. Üheks reedeks pidime minema linna ning abivahendina olid lubatud linnaosa kaart, bussijuhi telefoninumber ning enda aju, et täita kõik ülesanded. Nimelt pidime oma 'aardejahi' jooksul avastama linna ning kuna klassis arutame peamiselt just võrdsuse ja ebavõrdsuse üle, siis pidime jagama ka kogemust, milline oli siis meie endi kogetud linnapilt. Kuigi toon on tõsine, jõudsime külastada uisuplatsi ning paar tiiru teha, bowlingut mängimas ning ka õhtust söömas käia ja kõik oli õnneks kooli poolt kinni makstud. Ainukeseks kohustuseks oli piltide tegemine! Üllatavalt äge kogemus oli, sest 'kesklinna' piirkonda ise nädalavahetuse õhtuti ei juhtu, kuna seal poe midagi teha. Üldjuhul on Corniche lähedal kortermajad, ärihooned, kuid kohvikukultuuri ja jalakäiate tänavaid, kui selliseid siin linnas ei ole. Oleme ausad, ka ainult smuuti pärast ei sõidaks ma taksoga 5 euri maha.
Päev päevalt hakkab siin ka palavamks minema. Praegu ongi veel viimane aeg rannas puhata, sest õhukraadid on normaalsed ja meri on 'külm' ehk 20-21 kraadi. Samas otsustasin jälgima hakata kui palju on UV siinses piirkonnas, sest rannavalvurina töötades oli see ikka üks põhilisi huviartikleid ja meie jaoks ka tunduvalt rohkem informatsiooni andev, kui suhteliselt mittemidagiütlev õhutemperatuur, sest temperatuuri saab inimene laias laastus ise ka pakkuda, aga UV pole nii kergesti tuntav. Seepärast ehmusingi rannast tulles, kui avastasin, et praegu on UV Abu Dhabis 9-10 vahe peal, Eesti soojal suvepäeval on keskmiselt 4 ja pilvisel 1. Mõni ime siis, et kolme tunniga võib nahavärv mitme tooni võrra tumedamaks minna. Samas olen viimasel nädalal saanud väga huvitavat ilma näha, Eestis oleks see harju keskmine, kuid siinolles on vihma, äike ja pilvisus nii harvad nähtused, et muudavad kogu päeva rütmi ning sellest räägitakse veel nädal aega hiljem ka. Ühel hommikul lugesin, et klassikaaslased on segaduses, kas tunnid toimuvad või mitte, sest valitsuselt oli tulnud sõnum, et nii avalikes kui eraülikoolides jäävad tunnid ära. NYUAD tavaliselt ei allu riigipoolsetele soovitustele. Kuid kui esimene päev oli lõppemas ja vihm ning tuul allaandmismärke ei näidanud, tegi kool otsuse järgmise päeva õpilastele vabaks teha. Nali naljakas, aga juba järgmine päev oli kuumakraadid taas laes, taevas pilvitu ning vihmapilvi polnud silmapiirilgi näha. Kohalikke meediakanaleid jälgides avastasin, et meie ülikoolil polnud viga midagi ( väljaarvatud paarist lekkest siin-seal). Kõige enam sai tõenäoliselt kannatada Abu Dhabi lennujaam, mis ei pidanud suurele tormile vastu ning mille lõpptulemusena sai kannata üks osa ja vett tuli otse majja sisse. Märgin ära, et lennujaamas on palju luksusautosid vaatamiseks, tuleb loota, et nendega midagi ei juhtunud! Kes on aga pildimaterjalist huvitunud, võib vaadata kohalikku ajalehte (klikka lingil).
Hiljuti oli taaskordne eestlaste kogunemine, seekord Dubais ning meiega liitus ka Eesti kaitseminister. Sai seniste tuttavatega suhted üles soojendatud ning tutvuda ka paljude uute nägudega, ülimalt hea oli kolm tundi eesti keeles juttu pajatada (ja musta leiba süüa).
Samuti läheneb jõudsalt kõikvõimalikud eksamite ja esseede tähtajad, sest pool semestrist saab läbi ning seejärel saan nädal aega puhata koolist. Minu arvates päris hea diil, praeguse seisuga on plaan Dubaisse minna, randa raamatut lugema, seada sammud ujulasse ning jätkata praktikakohaga.
Kunagi sügisel  mainisin, et mul pole Araabias dokumendid korras. Õnn tuli lõpuks ka minu õuele ja sain lõpuks kätte kohaliku ID- kaardi ehk Emirates ID.
Juba tuligi liiga pikk postitus.video
Jäädvustus ilmast. Kujutage ette sellist ilma kohas, kus muidu on 30 kraadi ja pilvitu taevas!


No comments:

Post a Comment