Sunday, 25 December 2016

Ühendemiraatide aastapäev

Detsembrikuu on möödunud oodatust kiiremini. Kui semestri algus ei tahtnud mitte kuidagi hoogu saada, siis nüd on pigem vastupidi. Alguses ei saa vedama, pärast ei saa pidama. Detsembri alguses oli meil taaskord põhjust tähistada. Novembri viimastel päevadel oli märtrite austamise päev, mil meenutasime neid, kes AÜE võidelnud ja langenud on. Sellele järgnesid meeletud pidustused üle kogu riigi, mis tähistasid AÜE 45. aastapäeva. Kesklinnas on teadupäraselt sellel päeval võimatu liikuda, mistõttu võtsime suuna hoopis teisele poole, Yas saarele. Päev kulmineerus väikesemate vormelite etteastega ning ilutulestikuga. Ülejäänud aja olnud proovinud oma asju koomale tõmmata. Ma olen aru saama hakanud, kui raske on asju kahe-kolme koha vahel jagada. Mida kuhu kaasa võtta, mida jätta (ja siis hiljem avastada, et ikkagi läheb vaja) jne. Keerulisemaks läheb vahetusaastale minnes, aga selle muretsemise jätan jaanuarisse.
Selline üllatus (mis-kes-kus) ootas mind ees ka postkastis, kui arvuti avasin. Nimelt pidin koju naasma 22. detsembril ning mul oli vastavalt kõik ka planeeritud. Laupäeva päeval potsatab aga mu postkasti Etihad Airways't kiri, milles tuletetakse meelde, et mul on 36 tunni pärast lend. Pärst mitut hetke, alustasin kontrolliga, ega see mingi vale informatsioon ei ole. Tõesti! Kool oli bookinud mulle kaks lendu Abu Dhabist koju Tallinnasse, ühe esmaspäevaks ja teise neljapäevaks. Arvatavasti tehti mingi viga. Seega pidin oma senistele plaanidele head aega ütlema ning selleasemel pidin hakkama kiiresti eksamiks kordama ja kohvreid pakkima. Nali naljaks, aga lennujaamas öeldi, et nad ise olid midagi sassi ajanud (või oli süsteemis viga või midagi kolmandat, sest ma lihtsalt ei pannud nende juttu tähele ja lihtsalt lootsin õnne peale, et nad bookivad mu ümber). Pikk jutt kokkuvõtvalt: 5 minuti pärast istusin taksosse ja sõitsin tagasi koolimajja. Kahe kohvriga. Ja tuju oli null. Paar päeva vegemist, paberite kordaajamist, mõtete mõlgutamist, sõpradega aja veetmist ja üllatus! Jälle oli aeg lennujaama minna. Uus katse.
Saingi läbi :)

December has passed faster than I expected. The beginning of the semester was rather slow and boring then the end of the semester was definitely one of the busiest times in my life. At the beginning of December, we had a reason for celebration. It all started at the end of November with Martyrs' Day and it was soon followed by the National Day of the UAE. PS! UAE is now 45-year-old federation. It is widely known fact that the Downtown is heavily populated during the celebration, so we decided to go to the other direction. We headed to Yas Island. It was a huge festival that included fireworks, F1 performance, and folk dances. I have kind of realized over past couple of months how difficult it is to keep on track what you have in which place, what to take on certain trips etc... It basically means I need to double everything I have.
Similar mess/surprise was waiting for me when I open my mailbox on Saturday noon. I was supposed to go home on Dec 22 and I had planned everything accordingly. The email stated that I have a flight in 36 hours (WHAT ?) and it was from Etihad Airways, so it had to be real. It said that the school had booked me a flight to home two tickets, on for Monday morning and other for Thursday morning. This meant that I had to start packing my suitcases and revising for my exams. However, when I got to the airport it came out as a mistake ( I really didn't pay attention, but I am pretty sure they mentioned some problem in the system or sth). Anyways, long story short, in 5 minutes I was already in the cab getting back to school with my two suitcases. I really didn't like the whole situation. This meant that I had three days of sleeping, writing essays and being with friends. And before I even noticed it was time to go. Action. Take two.
I am on my way!

No comments:

Post a Comment