Monday, 20 February 2017

Pariis

Esimesed päevad-nädalad on möödunud rahulikult, õigemini rahulikumalt kui ma eeldasin. Neljal päeval nädalas on kool ning siis saan nautida pikka nädalalõppu. Minu praeguseks ja ka jäävaks elukohaks Pariisis jääb hotelli stuudiokorter. Asukoht on väga hea ning mitte millestki puudus ei ole, pigem vastupidi. Lisaks kõigile mugavustele on mul ka imeline tänavavaade ning igal pühapäeval (ja ka vist neljapäeval) on minu korterist 200 meetri kaugusel värske turg. Mida veel tahta?
Minule tundub siiamaani tore, et kool maksab mulle transpordi tasu. Eelkõige on see vist pigem mõeldud õpilastele, kes elavad kaugemates arrondissement-des, kuid minu korterist on kõik paraja jalutuskäigu kaugusel, kooli on 25 minutiline jalutuskäik, Seine äärde 10, Louvresse vast nii 30-35. Kuna mulle meeldib jalutada ning ka Eestis oli peamiseks transpordivahendiks suvel oma enda jalad, mis väljendus nii kõndimises kui ka jalgrattaga sõitmises. Abu Dhabis peab vaeva nägema, et pevane sammude arv ligilähedaseltki kokku saaks, Pariisis sellega probleemi pole ning hea meelega olen nõus veel pealegi jalutama. Sellest tulenebki järgmine jutupunkt, mille pärast olin natukene mures. Kuigi olin Pariisis eelnevalt käinud, hoiatati mind raske linnaruumi jaotuse ning salapäraste tänavate eest, mis pidid segadusse ajama. Kõik on minu puhul vastupidine siiani olnud! Kuigi kaart on mul igaks juhuks kotis olemas, et vajaduse korral käiku lasta, siis siiani olen seda tegema pidanud vaid korra, ning mite seetõttu, et ma ära oleksin eksinud, vaid et tõestada ülejäänud grupile, et me oleme õigel teel. Siinkohal tuleks tänusõnad Hausmannile öelda, et ta suutis linna minule loogikale sobivalt planeerida.
Siinkohal tuleb ka järeldus. Ma arvan, et Pariis on üks nendest kohtadest, kuhu ma sobin. Millest ma seda arvan? Tavaliselt, kui ma mingi kohaga kokku ei sobi, hakkab juba esimestest minutitest nihu minema. Shanghai, Abu Dhabi ja Mehhiko on selle suurepärased näited. Ainuke asi mis nn valesti läks oli see, et ühika asemel elan ma hoopis hotellis neli kuud. Pole paha? Ülejäänud aja sujuvad asjad lausa suurepäraselt. Siinkohal lõpeangi, uute seiklusteni!
Au revoir!

The first days-weeks have passed rather smoothly. What do I know so far? I know for sure that I only have school 4 days a week which gives me a nice long weekend to explore the city and the surroundings.The other certain thing is that I will be staying in a studio apartment in a hotel for the rest of the semester. The location of the studio is perfect along with breathtaking views on the boulevard. Twice a week the boulevard also hosts an open-air market which is amazing, it definitely has a good vibe! This market is approximately 200 meters away from my front door, amazing, right! I find it kind of funny that the university pays us money for transportation. I guess it is meant for students living in arrondissements further away from the city center, but again, I am lucky to be able to take a short walk whenever I need to go. The school is 25 minutes away on foot, it takes 10 minutes to walk on the banks of the river and approximately 30-35 minutes to Louvre. I used to walk quite regularly back at home, especially during the summer. I never had any excuse to tell my mom to drop me off by car, because the weather was usually great for biking. And once I was in the city center, I could walk everywhere (my city is very walkable city and quite small!). In Abu Dhabi I always struggled to get my daily steps minimum fulfilled, but here in Paris, I fulfill it easily and most of the days I walk around 10 km without noticing it! This brings me to my next point. I was warned about evasive streets that instead of bringing you to your desired destination, end up in the other part of the town. Either this is thanks to my amazing orienting skills or Haussmann, but I haven't been lost in the city. Not even once!
I have to say this. I think Paris is the right city for me, Why so? Usually I can see it from the frst minutes if I don't match with the country/city. Things will go wrong immediately. Shanghai, Abu Dhabi and Mexico are perfect examples to illustrate my point. The 'worst' thing that happened to me in Paris was that I get to live in a hotel instead of the university dorms, pity!

Pilte minu käikudest
Here are few pictures from my wonderings
No comments:

Post a Comment