Sunday, 16 April 2017

I always say yes to epic trips!

Kassid läinud, hiirtel pidu. Nii ka siinmail, külalisterada on suures plaanis lõppenud ning nii võiski alguse panna enda plaanidele. Juba enne Pariisi tulekut olin kindel, et tahan Euroopas olles ka ringi reisida ning võtta suurepärasest asukohast maksimumi. Mõeldud, tehtud. Kuigi algne plaan nägi ette suusareisi Šveitsi, siis selleaastase lumenappuse tõttu ei julgenud kõiki kaarte sellele mõttele panustada, mistõtu tundus Lõuna-Euroopa palju turvalisem idee. Nimelt nägi plaan ette selline. 6. aprill: Pariis-Barcelona. Külastan Maarjat ning tutvun linnaga. 8. aprill: Barcelona-Andorra. Suusad selga ning mäele. Minu ammuoodatud mini suusapuhkus (ja lisaks imeline päevitus) saigi teoks. 10. aprill: Andorra-Barcelona-Porto. Pikk reis, kuid Portugali ma jõudsingi! Juhhei! Siia jätame ka ankru kauemaks sisse ning puhkame ka veidi.
Tegelikult algas vahva puhkus 24 h enne tegelikku lennuki väljumist, kui mul viimasel hetkel meenus, et mul on ooperipiletid kolmapäevaõhtuks. Käisin kooli poolt organiseeritud üritusel teist korda (esimene oli veini degusteerimine). Hiljem selgus, et piletid teisel rõdul olevat maksnud 100 eurot, kuid meile tegi õnneks need kool välja. Koolikaaslastega veel arutasime, et huvitav palju parteripiletid veel maksma oleks läinud... Vaatasime Carmenit ja ma jäin väga-väga rahule! Suurepärane kogemus ning samas oli ka juba puhkusemeeleolu käes! Järgmisel päeval tegelesin kodus viimase hetke tegemistega ning seejärel võtsin suuna lennujaama poole. Ühe metroo ja ühe RERi asemel, võtsin kolm metrood ning ühe RERi rongi lennujaama, mistõttu puges mul hirm nahavahele, et äkki jäängi lennust maha. Paar tundi hiljem ning palavusest nõrkemas tervitasin juba Barcelonat, kust võtsin suuna sugulaste poole. Barcelonas külastasin rannajoont, Barcelonetat, Montjuici, Park Güelli, Gaudi maju, Parc de la Ciutadella, La Boqueria ning umbes nelja erinevat katedraali-kirikut. Pooleteise päevaga jõudsin ikka üpris palju ära  teha. Barcelona on Pariisi kõrval ilmselt mu üks lemmiklinnu, nii-nii mõnus! Ega palju aega ei möödunudki, kui istusin bussi peal ning ei jõudnud ära oodata, millal Andorrasse jõuan. Alpi suusakogemus olemas, oli vaja linnuke taha saada ka Püreneedele. Arvestades ilmastikuolusid, olid suusarajad väga head. Andorra võlus mind oma väiksuse, üliodavate (nii restorani kui ka riiete-tarbeesemete) hindadega. Täiesti uskumatu tunne oli taas suuskadel olla ning tunda seda, mida ma kaks aastat pole kahjuks enam tunda saanud. Andorra nähtud, suund tagasi Barcelonasse, et suund Portosse ette võtta. Portos sain kokku oma tulevaste korterikaaslaste Veronika ja Mai ning nende klassiõega. Portos veetsime aega vanalinnas ringi kolades, rannas käies ning välja puhates. Kuigi Porto, minu lemmiklinnade top listi ei jõua, siis omaette võluv oli ta siiski. Mind pigem üllatas kuivõrd mahajäänud ilmega oli kogu ülejäänud linn, mis vanalinna piiresse ei mahtunud.
PS! Praegu vaadates Andorra suusavideosid, võtaks ma iga kell sinna tagasi üheotsa pileti.
Nüüd, pärast pikka seiklemist, lugematul hulgal väheseid unetunde, lugematul hulgal lennumiile ning lugematul hulgal rõõmsaid ja õnnelikke hetki hiljem olen tagasi Pariisis, oma baaslaagris. Võõraste inimestega kohtudes ja rääkides olen hakanud järjest rohkem mõtlema, kui segane kogu minu 'kodu-vahepeatus-päritolumaa' jutt võib kõlada. Kuigi Eesti on alati kodu, tekib küsimus, kuidas defineerida Abu Dhabi. Kas see on kodu nr 2 või ajutine elukoht või miski kolmas? Ning mis selle kõige kõrval veel Pariis veel on? Vahepeatus?
Järgmine postitus tuleb väga-väga põnev, aga selle hoian kuni 28. aprillini saladuses!

From the moment I was done with hosting friends in Paris, I started to plan my own spring break. As soon as I got notified of my acceptance to NYU Paris, I knew that I would love to spend some time traveling around Europe, to reap all the benefits of good infrastructure, closeness and cheap prices. The initial plan was to go skiing in the Swiss Alps, however, due to exceptionally warm winter, we did not want to put all our bets on this plan. Plan B was to explore Southern Europe, namely Spain, Andorra, and Portugal. The plan looked like this: April 6: Paris-Barcelona, April 8: Barcelona-Andorra, April 10: Andorra-Barcelona-Porto, April 14: Porto-Paris.
My spring break started already on April 5, when 24 h before the flight I recalled that I have opera tickets to Carmen, organized by the school. This was my second school-organized activity and I am glad to be part of it. The price for the second balcony opera ticket was 100 euros. We wondered, with my classmates, how much would the tickets be on the stalls. The show was amazing and I truly enjoyed it! Next morning I had a few errands to run before the flight. I was supposed to take one RER and one metro to the airport but ended up taking three metros and one RER. I guess I got really anxious from being late and then got on the wrong metro. A couple of hours later I was already welcomed by the sun in Barcelona. I spent time at my relatives place. In one and a half days I explored Barceloneta, Montjuic, Park Güell, Gaudi's houses, Parc de la Ciutadella, La Boqueria and approximately four different cathedrals-churches. I think Barcelona is one of my favorite cities along with Paris. It has an amazing vibe, the prices are great and the weather is perfect. Sooner than I expected, I had to take a bus to Andorra. The country charmed me with cheap prices, mountains and great slopes. I had previously skied in the Alps, so it was great to check out the Pyrenees as well. I will go back there at some point for sure! Then it was time to depart for Barcelona and catch a flight to Porto. I met up with my future suitemates Veronika and Mai along with their classmate in Porto. We dined, enjoyed the old town, explored the beaches and just relaxed. Porto won't make it to my top list of the cities, however, it was still charming in certain aspects.
PS! Looking back to my Andorra videos, I would take one-way ticket there anytime.
After numerous flight miles, numerous sleepless hours, and numerous happy moments I am back in Paris in my clean and spacious apartment. Talking to several strangers I have understood that the more I travel the more difficult it is for me to localize myself. My home will forever be Estonia, but how should I define Abu Dhabi? Is it a stop-over, a second home? What about Paris?
The next post will be very exciting for me as well, stay tuned! I will reveal more on April 28!

Paris

Barcelona


AndorraPorto

And finally a short (and also my very frist) video from Andorra
Ja lõpetuseks on lühike (ning minu esimene) video Andorra suusareisistNo comments:

Post a Comment